15 Temmuz Demokrasi Gazisi Üniversite Öğrencisi Mehmet Önen’e ‘Devlet Övünç Madalyası ve Beraatı’ « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 16:08

15 Temmuz Demokrasi Gazisi Üniversite Öğrencisi Mehmet Önen’e ‘Devlet Övünç Madalyası ve Beraatı’

Son Güncelleme :

23 Ocak 2018 - 12:28

35 views
reklam
15 Temmuz Demokrasi Gazisi Üniversite Öğrencisi Mehmet Önen’e ‘Devlet Övünç Madalyası ve Beraatı’
reklam

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı verilen mücadelede yaralanarak ‘Gazi’ olan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Mehmet Önen’e ‘Devlet Övünç Madalyası ve Beratı’ verildi.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gazilere ve şehit ailelerine teslim edilmek üzere Ankara Valiliğine gönderilen devlet övünç madalyaları beratlarının tevcihi töreni Ankara Valiliği Vilayetler Evinde gerçekleştirildi. Törene, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ankara Valisi Ercan Topaca, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Dr. Aysel Kandemir, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, protokol üyeleri, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Vatanı, milleti ve kutsal değerleri uğruna gözünü kırpmadan canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ettiğini ifade ederek, “Şehit yakınlarımız olarak, gazilerimiz olarak sizlerin her zaman göstermiş olduğunuz vakur duruş, bizim istiklal ve istikbal mücadelemizde en büyük iman kaynağımız. Sizlerin yüreğindeki vatan sevgisi, bayrak sevgisi sarsılmayan inancınız ve cesaretiniz de bizlerin aslında medar-ı iftiharısınız. Bizler sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve Ankara Valisi Ercan Topaca tarafından şehit yakınları ve gazilerimize ‘Devlet Övünç Madalyası ve Beratı’ tevcih edildi.

Demokrasi Gazisi Önen’e  ‘Devlet Övünç Madalyası ve Beraatı’

Törende, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında yaralanarak gazi olan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Mehmet Önen’e Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve Ankara Valisi Ercan Topaca tarafından ‘Devlet Övünç Madalyası ve Beraatı’ takdim edildi.

Demokrasi Gazisi üniversite öğrencisi Mehmet Önen’i 22 Mayıs 2017 tarihinde makamında ağırlayan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı da, 15 Temmuz gecesi göstermiş olduğu kahramanca mücadele ve fedakârlığından dolayı tebrik ederek kendisine üzerinde Ay-Yıldız bulunan ve ‘15 Temmuz Demokrasi Zaferi’ yazan plaket takdim etmişti.

Önen, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Ankara’da Genelkurmay Başkanlığı önünde darbecilere karşı verdiği mücadele de gazi olmuştu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam