reklam

1000 dilekçe RTÜK’e gönderildi « Nevşehir Trend Haber

23 Eylül 2021 - 23:15

1000 dilekçe RTÜK’e gönderildi

Son Güncelleme :

11 Mart 2017 - 10:14

76 views
reklam
1000 dilekçe RTÜK’e gönderildi
reklam

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı kadın kolları tarafından başlatılan zararlı TV yayınlarının yayından kaldırılmasına yönelik şikayet dilekçeleri RTÜK’e gönderildi.


Düzenlenen kampanya çerçevesinde toplanan 1000 şikayet dilekçesini Nevşehir PTT başmüdürlüğünden Radyo Televizyon üst kuruluna gönderen Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur ve Kadın Kolları Başkanı Fatma Kırfaz ile sendika üyeleri ülke genelinden yükselen sesin RTÜK yetkililerince olumlu bir şekilde değerlendirileceğine inandıklarını kaydettiler.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Kadın Kolları Başkanı Fatma Kırfaz, “Başta televizyon olmak üzere yayın organlarının toplum üzerindeki etkisi yadsınamaz. Çocuklarımız izledikleri dizilerdeki karakterleri taklit etmekte, izlenen programlar toplumun her kesimini etkilemektedir. Şiddet, argo ve küfürlü konuşmalar içeren, örf ve adetlerimize uygun olmayan programların yayında olması bu tür davranışların toplumda kanıksanarak kültürel bozulma ve yozlaşmaya neden olmaktadır. Türk Eğitim Sen sendikası ve Nevşehir şubesi olarak bu gidişe dur demek için başlattığımız imza kampanyasına destek veren duyarlı halkımıza teşekkür ederiz. Dileriz başlattığımız kampanyadan dolayı bizlere teşekkür ederek canı gönülden destek veren halkımızın beklentileri doğrultusunda bu programlar kalkar ve eğlendirirken eğiten, Türk –İslam kültürüne uygun yayınlar yapılır” şeklinde konuştu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam